Ace Combat 7 má na konzolích problémy s poklesy framerate. Na jaké platformě si jej nejlépe vychutnáte?

Ace Combat 7: Skies Unknown konečně po několika letech vývoje opustil brány studia  Bandai Namco a od pátku si jej můžeme zahrát na všech třech aktuálně největších platformách, tedy PC, PlayStationu 4 i Xboxu One. Ohlasy na něj jsou zatím velice pozitivní, nicméně jistá vlna kritiky se na hru přeci jen snesla a to zejména z důvodu ne zcela vyladěné optimalizace.

Pokud vás hra zaujala a plánujete její zakoupení, možná by vás mohlo zajímat video, které se objevilo na youtubovém kanále Digital Foundry. Jeho autoři se rozhodli titul podrobit hloubkovému testu na několika zařízeních a výsledky jsou přinejmenším zajímavé.

Předně je potřeba podotknout, že v případě konzolí hru není možné hrát v rozlišení 4K. Na Xboxu One S je maximální podporované rozlišení 720p, v případě klasické verze PlayStationu 4 pak 972p. Nejlepších hodnot se autorům videa podařilo dosáhnout u konzolí Xbox One X a PlayStation 4 Pro, kde je možné hru spustit v maximálním rozlišení 1080p. Pokud tedy máte zájem si titul vychutnat ve 4K, na koupi jejích konzolových verzí raději zapomeňte a sáhněte po té, jež je určena pro PC, kde s nastavením ultra HD nejsou žádné problémy a vše tím pádem bude záviset pouze na vašem hardwaru.

Další část testu se zaměřila na poklesy framerate. U všech výše uvedených konzolí je tato hodnota nastavena striktně na 60 snímků za vteřinu a, světe div se, některé z nich s tímto aspektem měly problémy.

Nejlépe v testu dopadla konzole PlayStation 4 Pro. Na ní hra běžela víceméně plynule a pouze párkrát došlo k poklesu FPS na hodnotu kolem 55 snímků za vteřinu. Obdobně na tom byl Xbox One X, u něj však poklesy byly častější. Původní PlayStaton 4 a Xbox One S pak v testu dopadly vůbec nejhůře. U první jmenované konzole byly zaznamenány poklesy framerate až na hodnotu 40, v případě Xboxu dokonce až 30.

Z videa i předchozích odstavců, v němž jsme shrnuli vše podstatné pro lidi, kteří nemají čas se na celé bezmála půlhodinové video podívat, tedy vyplývá, že pokud si chcete Ace Combat 7 pořídit na konzoli, je bezpochyby nejlepším rozhodnutím přiklonit se k PlayStationu 4 Pro.

Ace Combat 7 – Test konzolových verzí

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 4.3]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na