DiRT Rally 2.0 nabídne licenci FIA World Rallycross Championship. Podívejte se na poslední trailer před vydáním

Z prvního DiRT Rally se v roce 2016 zcela nečekaně stal velký hit, není tedy žádným překvapením, že se v Codemasters po předloňské arkádové odbočce DiRT 4, která byla zaměřena přeci jen na o něco širší publikum, rozhodli k této stále poměrně mladé značce vrátit. Jak druhý díl v porovnání se svým předchůdcem obstojí, to zjistíme již příští měsíc, jelikož finální verze by se na pultech obchodů měla objevit již 26. února. Vše zatím nasvědčuje tomu, že minimálně po stránce obsahu nabídne mnohem variabilnější zážitek, jak ostatně napovídá poslední zveřejněný trailer.

DiRT Rally 2.0 bude naplno těžit z nově nabité licence k šampionátu FIA World Rallycross Championship. Dočkáme se tak nejen aut, ale i tratí a událostí, které mají svůj předobraz v reálném světě. Trailer, který si můžete přehrát na konci článku, prozrazuje, jak moc se vývojářům podařilo licenci využít a kterak se její přítomnost ve hře podepíše na samotném herním zážitku, ať už se rozhodnete hru procházet samostatně formou obligátního režimu kariéry, nebo v multiplayeru společně s ostatními hráči.

Mistrovství světa v rallycrossu je jednoznačně největší novinkou, které se ve hře dočkáme. V tomto režimu hry nás čeká celkem osm tratí, jež se objevily v šampionátu v roce 2018 a to včetně těch, na nichž se jelo vůbec poprvé. Na tomto místě je moc dobře vidět, že se autoři nezdráhali sáhnout po inspiraci do jiné ze svých úspěšných her, konkrétně série F1. Bylo by sympatické v budoucnu vidět více rally her, v nichž se budou objevovat tratě a okruhy, které jsou založeny na reálných lokalitách, i když chápeme, že v jejich případě je převod do hry o poznání náročnější, než tomu je u okruhů, určených pro závody sportovních vozů či formulí.

DiRT Rally 2.0 vyjde ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

DiRT Rally 2.0 – World RX in Motion Trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na