Age of Empires: Definitive Edition nevyjde na Steamu. Víme proč

Age of Empires se vrací. Už je potvrzeno, že 20. února vyjde Definitive Edition prvního dílu. Této edice se časem dočká i dvojka a v přípravě už je také Age of Empires 4. Pro fanoušky slavné strategické série jsou to samé dobré zprávy. Mají však na sobě malou kaňku. Age of Empires: Definitive Edition bude k dostání výhradně na Windows Store. To bude nejspíš platit i pro všechny další tituly série. Zejména na Steamu, tedy největším distribučním kanále pro počítačové hry, bude chybět.

Podle producenta hry Jörga Neumanna nerozlišuje společnost Microsoft mezi prodejními kanály jako je Windows Store nebo Steam, ale zajímá jí především to, zda je ten který kanál napojen na službu Xbox Live, kterou bude Age of Empires: Definitive Edition využívat. “Pokud je někde Xbox Live, můžeme tam hru vydat. Zatím ale nemáme řešení, jak toto udělat na Steamu. Závisí to více na jiných lidech než na nás,” uvedl Neumann. “Jsou některé věci, na kterých nám velmi záleží. V případě multiplayerových her chceme zajistit, aby spolu naši fanoušci mohli hrát. Není v pořádku, když si jeden hráč koupí hru v jednom obchodě, další v jiném a pak zjistí, že si spolu nezahrají.

Neumann nevylučuje, že se spolu společnosti Microsoft a Valve, která provozuje Steam, jednoho dne dohodnou, a pak bude možné Age of Empires: Definitive Edition vydat také tam. Zjevně to ale nebude hned.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Panko
Host
Panko

Takže to bude přes Windows live? Tak to díky, to je to nejhorší, co jsem kdy zažil 😀