Vývoj Dragon Age 4 byl zrestartován. Hra se vydavateli nelíbila

V posledních měsících se o Dragon Age 4 příliš nemluvilo, přestože se mnozí už těšili, že se o hře dozví první informace a podívají se na obrázky nebo videa. Nic z toho ještě nějakou dobu nebude k dispozici.

Důvod je prostý: dosavadní vývoj Dragon Age 4 byl v podstatě zahozen. A to na přání vydavatele Electronic Arts. To se rozhodlo, že hra bude mít novou koncepci, která by měla zahrnovat celou řadu “Live elementů”, tedy prvků, které by ze hry udělaly v podstatě službu (Game as Service), jak je dnes oblíbené, u EA pak obzvlášť.

Stále silný příběh

Společnost chce hráčům v podobě Dragon Age 4 nabídnout hru, která je bude bavit dlouhou, v podstatě neomezenou dobu. Přesto však zdroje z nitra vývojářského studia Bioware mluví o tom, že by hra stále měla klást důraz na příběh a propracované charaktery.

Restart vývoje možná souvisí i s tím, jak negativně byl přijat předchozí titul Bioware – Mass Effect: Andromeda, který je pro Dragon Age v zásadě sesterskou sérií. Obě v minulosti sdílely řadu herních prvků.

Jednoznačně pozitivní zprávou tak je jedině to, že vývoj Dragon Age 4 byl konečně potvrzen Markem Darrahem, výkonným producentem hry.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na