Akce Code Vein představuje upírskou základnu a spojenecké charaktery

Nové záběry z hraní chystané akce Code Vein představují hráčskou základnu, která slouží coby HUB, tedy jakási centrála, ve které můžete mimo jiné navazovat vztahy s různými charaktery. Je možné s nimi začít spolupracovat a mít z toho jisté výhody.

Hlavní sídlo v Code Vein je typicky k upírskému zasazení hry přestavěné katedrála. Narazíte tu na obchodníky a důležité postavy jako třeba Coco, která prodává vzácné předměty nebo Davise, který prozkoumává tajuplnou oblast Depth. Další postavou je Murasame, který nejenže prodává zbraně, ale dokáže vaši výbavu prostřednictvím transformace dále vylepšit.

Pokud se některou z postav necháte najmout na plnění úkolů, budete si u ní vylepšovat takzvaný “Affinity Status”. Prostřednictvím tohoto reputačního systému se pak můžete dostat k ještě zajímavějším zbraním.

Code Vein je jako Dark Souls v anime stylu

Za tímto japonským akčním RPG stojí vývojářské studio God Eater, přičemž společnost Namco Bandai chce Code Vein vydat jako jeden ze svých největších letošních hitů na PC, Xbox One a Playstation 4. Například souboje s bossy silně připomínají stejnou činnost v Dark Souls, pročež řada novinářů řadí Code Vein do ranku “soulslike” her.

Code Vein nelze upřít zajímavý scénář, který je usazen ve zničeném dystopickém světě budoucnosti, kde skupina upířích bytostí vytvořila společenství “Vein”. Jeho členové musí pít krev, aby si udrželi své speciální schopnosti a aby se neproměnili v ghúly. Pomocí zbraní a schopností bojují proti monstrům a dalším kreaturám, aby mohli uniknout ze světa smrtelníků.

Code Vein – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na