Wolfenstein 3 zřejmě bude. Jeho tvůrci ale sází na multiplayer

Jak známo, novodobá inkarnace Wolfensteina byla původně plánována jako trilogie. Oba dosavadní díly se nadmíru povedly a mohou se těšit z velmi pozitivních recenzí, zejména druhý díl se však neprodával podle představ vydavatele Bethesda.

Tvůrci z Machine Games tak ještě před nedávnem nedokázali potvrdit, že původně plánovaný třetí díl skutečně vznikne. Je dost možné, že se situace obrátila a Wolfenstein 3 už je skutečně ve vývoji. Zřejmě to však bude jen za podmínky, že hra bude (na rozdíl od obou předchozích díl) obsahovat výraznou online složku, která je v dnešní době pro markantní komerční úspěch nutná.

Má příběh namále?

Vývojářské studio Machine Games už ostatně na svém webu vypsalo pozici “Network Programmer”, který bude mít za úkol spolu s ostatními inženýry vyvíjet herní systémy a online funkce pro online hry.

Přitom první dva díly si zakládaly na tom, že nabízely striktně příběhový, o to však intenzivnější zážitek. Toto rozhodnutí vývojáři obhajovali tím, že aby to pro hráče byla opravdu plnohodnotná zkušenost, nemohou se k tomu věnovat ještě různým online módům. Doufejme, že v případě třetího dílu to nebude obráceně a že se tvůrci nebudou soustředit výhradně na online komponentu, případě že příběh nebude ve hře jen do počtu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na