Wolfenstein 3 zatím není v plánu. Je to kvůli prodejům dvojky?

Dočkáme se někdy Wolfensteina 3? To je otázka, na kterou se ještě nedávno dalo bez velkého přemýšlení odpovědět kladně. Vývojářské studio Machine Games a vydavatel Bethesda se netajili záměrem udělat z restartu slavné značky trilogii. Teď se ale plány poněkud zatemňují.

Producent série Jerk Gustafsson upřímně prozradil, že přípravy třetího dílu Wolfensteina ještě nezačaly. To je zvláštní – v případě, že plánujete sérii, navíc trilogii, většinou přípravy dalšího dílu začnou ještě před dokončením předchozího. To se tedy v tomto případě nestalo. “Už když jsme začali s vývojem Wolfenstein: The New Order, plánovali jsme trilogii a Wolfenstein 2: The New Colossus je druhým dílem. Co se ale stane v budoucnosti, to teprve uvidíme. Vše bude záležet na prodejních číslech,” lehce nastínil komplikace Gustafsson.

Prodeje nenaplnily očekávání

Faktem je, že ačkoliv Wolfenstein 2: The New Colossus sklízel skvělé recenze a ta naše nebyla výjimkou, mnohde se dokonce stal hrou roku, podle všeho se neprodává tak dobře, jak se čekalo. Přesná prodejní čísla neznáme, ale je jisté, že v žebříčcích zaostával za přímými konkurenty Call of Duty: WW2 nebo Assassin’s Creed: Origins.

Pro Bethesdu bohužel může jít o signál, že by se měla připojit k ostatním vydavatelům a začít se namísto příběhových her bez multiplayeru, jakým byl právě Wolfenstein 2, zaměřovat na dlouhodobě živené online tituly. Nezbývá než doufat, že nebude tak zle a Wolfenstein 3, stejně jako další zajímavé příběhové hry přeji jen vyjde.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na