Fanoušci pracují na modifikaci New Vegas pro Fallout 4

Foto: Fallout: New Vegas

Znalci slavné série Fallout jistě dobře vědí, že zprvu nenápadný spin-off Fallout: New Vegas se stal jedním z nejoblíbenějších dílů této značky. Bohužel to nevypadá, že by vývojářské studio Obsidian Entertainment v dohledné době dostalo zakázku na jeho pokračování, a tak se do práce dali samotní fanoušci, kteří začali připravovat modifikaci Fallout 4: New Vegas.

Moddeři na Youtube začátkem roku publikovali video, které prezentuje dosavadní výsledky jejich práce a setkali se s obrovským ohlasem. Za pár dní dokázalo video vygenerovat více než půlmilionu přehrání. Zájem je tedy značný. K vidění je především překročení hranice do Goodsprings, kde začínal právě Fallout: New Vegas.

Boj proti nevinnému osadníkovi ukazuje návrat systému karmy. O mnoho více se bohužel z videa dozvědět nelze. Autoři zdůrazňují, že jde o materiál z alfaverze a mnohé se ještě může změnit. Modifikace už je ve vývoji několik měsíců a ještě nějakou dobu bude.

Zakročí Bethesda?

Proto těžko můžeme počítat s vydáním modifikace Fallout 4: New Vegas v tomto roce. Možná snad nějaké nehotové verze. Převod celého Falloutu: New Vegas do enginu Falloutu 4 zkrátka nějakou dobu potrvá.

Je také otázkou, nakolik se toto snažení bude líbit společnosti Bethesda, pro kterou je Fallout jedním z jejích zlatých dolů. Riziko, že fanouškům zatne tipec, tu bohužel je, byť se právě tato firma většinou chlubí podporou modderům. Vývojářské studio Obsidian, které stojí za původním Falloutem: New Vegas, naopak prostřednictvím Twitteru drží autorům palce.

Fallout 4: New Vegas – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na