Akce Marvel’s Avengers odhalena trailerem. Fanoušci jsou nespokojení

Po dlouhém čekání jsme se na E3 2019 dočkali odhalení projektu Marvel’s Avengers, na kterém pro vydavatelskou společnost Square Enix pracuje vývojářské studio Crystal Dynamics s podporou Eidos Montreal. V prvním traileru jsou k vidění stačí známí jako Captan America, Iron Man, Hulk, Thor nebo Black Widow. Nechybí renderované sekvence, ani záběry přímo z hraní.

Tematicky je Marvel’s Avengers zasazen do období takzvané občanské války (Civil War), kdy se sami Avengeři přou o své metody. Jak daleko mohou superhrdinové zajít? Po herní stránce půjde o akci se cinematickými příběhovými sekvencemi.

Občanská válka a velké zlo

Příběh je každopádně interpretací vývojářského týmu, nikoliv o přesné kopie filmových hrdinů MCU. Vše se odehrává v San Franciscu, kde jakási nová technologie superhrdinů způsobuje neviditelnou destrukci. Ti jsou následkem toho obviňováni a postupně se rozpadají. Po pěti letech se však objeví obří zlo, které hrdinové mohou pokořit pouze společnými silami.

Hráči si vytvoří vlastní tým hrdinů, který pak budou moct rozšiřovat. Tvůrci plánují přidávat bezplatný obsah, kterým hru rozšíří. Marvel’s Avengers má vyjít už 15. května 2020, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Hra bude k dispozici také pro streamingovou službu Google Stadia.

Nespokojenost fanoušků

Fanoušci univerza Avengers, kterých je po uvedení posledního filmu do kin na celém světě opravdu velké množství, každopádně příliš nadšení nejsou. Nelíbí se jim například to, že hlavní hrdiny neztělesní jejich filmoví představitelé, nýbrž noví herci.

Prezentace na E3 2019 také vzbudila pochybnosti o linearitě jednotlivých misí. Ty se totiž jeví dosti přímočaře. Na to však tvůrci reagovali s tím, že další mise nabídnou mnohem více volnosti, ale zároveň upozorňují, že absolutní svobodu bychom čekat neměli. “Stavíme na tom, co Crystal Dynamics umí nejlépe. Na tom, co jste si oblíbili v Tomb Raiderovi, to jsou naše silné stránky, přenesené do univerza Marvelu,” uvedla producentka Rose Hunt s odkazem na poměrně lineární dobrodružství Lary Croft.

Marvel’s Avengers – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na