Z příběhového RPG Vampyr bude seriál. Práva získala společnost Fox

Přestože se RPG Vampyr povedlo a uspělo také po komerční stránce, je informace o chystaném seriálu velkým překvapením. V herním průmyslu přeci jen existuje řada významnějších i výraznějších značek, které se zatím zfilmování nebo vlastního seriálu nedočkaly.

Za Vampyrem stojí vývojářské studio Dontnod Entertainment, které má na svědomí také adventuru Life is Strange, která by se možná coby materiál na seriál hodila také více. Každopádně americká stanice Fox si vybrala Vampyr a na produkci najala společnosti McG a Wonderland. Zatím nejsou známy žádné konkrétní detaily o tom, kdo by měl v seriálovém Vampyr hrát nebo kdo za něj bude režisérsky zodpovědný.

Nutno poznamenat, že Vampyr disponuje solidní příběhovou látkou. Odehrává se v Londýně roku 1918 a do hlavní role staví nadaného lékaře Jonathana Reida, jemuž však kariéru pokazí to, že se nedobrovolně stane upírem. Ocitá se v novém, temnějším světě, který je obydlen nadpřirozenými bytostmi a ovládání tajnými spolky.

Vampyr (recenze) vyšel 5. června pro Playstation 4, Xbox One a PC, přičemž za první měsíc se ho prodal slušný půlmilion kusů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na