Alan Wake zpět u svých tvůrců. Dočkáme se konečně druhého dílu?

Detektivní noirová hra Alan Wake patřila ve své době k nejočekávanějším titulům a jedněm z největších taháků pro konzoli Xbox 360, pro kterou spolu s PC exkluzivně vyšla. Přestože výsledný titul nezklamal a stal se velmi atmosférickým počinem, na který mnoho hráčů dodnes rádo vzpomíná, komerční očekávání tak úplně nenaplnil, a to přesto, že se ho prodaly slušné tři miliony kusů. Pro Microsoft to však bylo málo.

Také proto jsme se nikdy nedočkali druhého dílu, který by mohl využít ozkoušené postupy a nabídnout je v ještě vyladěnější podobě. Držitelem práv byl Microsoft, který na pokračování neměl zájem. Jenže nyní přeci jen svitlo na lepší zítřky. V rámci vyrovnání s vývojářským studiem Remedy Entertainment mu softwarový gigant předal práva na značku a ještě 2,5 milionu dolarů coby podíl na prodejích.

Pro Remedy může jít o skvělou příležitost, jak značku znovu rozvíjet. U hráčů má dobrý zvuk a Finové už několikrát prokázali, že podobné tituly umí. Aktuálně navíc vzniká seriál na motivy Alana Wakea, který by rovněž dobře posloužil jako propagace případného druhého dílu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na