Ambiciózní akce Wild West Online propadla a naštvala spoustu hráčů. Autoři ji zkouší zachránit tím, že z ní dělají jednoduchou střílečku

Wild West Online dostává další šanci. Tak by se dalo přeložit vyjádření tvůrců, kteří v oficiálním fóru hru oznámili, že startují transformaci této ambiciózní online akce, která se nesetkala s očekávaným zájmem hráčů. MMO titul se posouvá od takzvaného PvE obsahu k přímočařejším přestřelkám mezi bandity a šerify.

Ještě v tomto létě by měl být přerod Wild West Online do nového pojetí zakončen. Vývojáři si od něj slibují, že hra osloví mnohem větší množství nových hráčů. Ti stávající mohou nadále využívat své účty, které zůstanou funkční. O úplný restart tedy nepůjde.

Důležitější prodejci

Už v květnu a červnu probíhaly ve Wild West Online poměrně velké změny. Kupříkladu došlo k upravení frakcí. Hráči nyní začínají jako osadníci a mohou začít lovit zločince nebo se k nim naopak připojit. Ze hry vypadly dvě znepřátelené rodiny banditů, ke kterým bylo možné se dříve připojit. Také event kolem zabíraných měst se nyní točí kolem boje banditů a šerifů. Hráči se statusem osadníků jsou v případě účasti na této akci přiřazeni k jednomu z týmů.

V příštích týdnech chtějí tvůrci upravit roli farmářů. Ti už nebudou rozdávat denní úkoly, ale budou fungovat jako obchodníci a prodávat zboží. Denní a týdenní úkoly pak hráči budou dostávat automaticky. Obchodníci by ostatně v novém pojetí Wild West Online měli hrát větší roli. Ne každý prodejce bude nabízet stejné ceny, a proto se vyplatí prozkoumávat svět a pídit se po dobrých nabídkách.

Zklamaní hráči

Tyto plány zní sice hezky, ale je velkou otázkou, zda změny dokážou přilákat větší množství hráčů. Bez nich totiž Wild West Online nepřežije. Podle aktuálních údajů se počty hráčů pohybují v desítkách, což je zatraceně málo. Poté, co hra opustila fázi předběžného přístupu, se začali ozývat hráči, kteří nebyli spokojeni s kvalitou hry. Objevily se dokonce dohady, že za projektem stojí kontroverzní vývojář Sergej Titov. Ten si udělal špatné jméno titulem Infestation: Survivor Stories (dříve známým jako The War Z). Nyní je představa autorů zřejmě taková, že zjednodušení příliš komplikovaně vypadající hry přivede nové hráče.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na