Průšvih internetového gigantu Amazon. Prodával pirátské kopie her a nebylo to poprvé

Největší internetový prodejce na světě, společnost Amazon, se dopustila nepříjemného faux pas. Na jejích stránkách totiž byly k mání pirátské kopie her jako Frostpunk nebo Surviving Mars, jak zjistili zákazníci, kteří si podezřele levné tituly (stály v přepočtu desítky korun) objednali.

Rozhodl jsem se zaplatit tři dolary, abych si mohl zahrát na detektiva. Někdo vzal verzi hry z GOG, nalepil na ní vlastní instalátor označený jako Ace Media Group LLC a začal prodávat na Amazonu,” uvedl zákazník pod přezdívkou CodependentlyWealthy.

Nutno dodat, že Amazon tyto pirátské kopie neprodává napřímo, ale pouze zprostředkovává prodej silou své značky. Z prodejů si ale bere provizi a měl by si proto pohlídat, co za prodejce na jeho platformě působí. Nejde přitom zdaleka o první případ, kdy by se na Amazonu prodávalo nelegální zboží.

Herní vývojáři si už dříve stěžovali, že na Amazonu objevili pirátské kopie svých her. Společnost je však k jejich odstraňování poměrně laxní, když od autorů vyžaduje spoustu dokumentace. Než ji dodají, mohou být napáchány značné škody.

V případě zmíněných Frostpunk a Surviving Mars už Amazon nicméně zareagoval a označil je za “dočasně nedostupné”, což značí, že o problému ví a snad ho i vyšetřuje. Na přímé dotazy firma nereagovala.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na