AMD přichází s novými grafickými kartami série Radeon 5500

Nová grafická karta od AMD s názvem RX 5500 míří do herních laptopů střední třídy a do stolních počítačů. Grafický čip je založen na 7nm technologií NAVI a je určen primárně pro hraní v 1080p. Dle výrobce se karty můžou pochlubit v průměru o 30 procent vyšším výkonem oproti ekvivalentu konkurence. Což by mělo dostačovat na více než 60 snímku za vteřinu v testovaných AAA titulech a na více než 90 v eSport hrách.

Zatímco verze pro stolní počítače má označení RX 5500, tak verze pro laptopy nese označení RX 5500M. Rozdíl je také ve velikosti paměti, jelikož mobilní verze má 4 GB, zatímco desktopová disponuje až 8 GB. V obou případech se jedná o GDDR6. Samozřejmostí je také přítomnost PCIe 4.0. AMD také zmiňuje podporu technologie Radeon Image Sharpening, která slouží k adaptivnímu doostření obrazu, dále i AMD FidelityFX. Nechybí ani Radeon Anti-Lag.

Tip na článek:  Geforce Ampere má přinést velký výkonnostní skok. Počítá se s ní v první polovině roku 2020

Ještě před koncem tohoto měsíce by se karta měla poprvé objevit v laptopu MSI Alpha 15. Na počátku listopadu bude k mání i ve stolních počítačích od Lenova a HP. Později se přidá také Acer. Na oficiální cenu a další informace si budeme muset ještě počkat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na