Assassins Creed: Origins se podle Ubisoftu bude prodávat hůře než Unity

Jakkoliv se vydavatelé snaží mezi hráči budit auru megaúspěšnosti, jsou chvíle, kdy musí jít s pravdou ven. Takové momenty nastávají zejména při rozhovorech s investory. A vzhledem k tomu, že Ubisoft je veřejně obchodovatelná společnost, dostávají se tyto zprávy ven. Tak jako při posledním investorském hovoru ke čtvrtletním číslům.

V rámci něj Ubisoft zveřejnil prognózu svých velkých značek. Obzvlášť zajímavý je pohled na Assassins Creed: Origins, u kterého Francouzi sice očekávají vyšší prodeje než v případě předchůdce Syndicate, ale nižší než u Unity.

O důvodech lze jen spekulovat. Assassins Creed: Unity však byl první zástupce série na tehdejších next-gen konzolích, od kterého se hodně očekávalo, a přestože tato očekávání nenaplnil, prodával se zkrátka dobře. Origins naopak bude mít svůj start stížený, protože po dvouleté pauze je těžké odhadnout, jaká je skutečná marketingová síla série. Kdysi bývala obrovská, ale Ubisoft ji vytěžoval každý rok a ne všechny jeho kroky se u hráčů setkaly s pochopením.

Playstation 4 poráží PC

Zajímavé jsou také zprávy kolem The Crew 2, které svými registracemi do betaverze zaznamenalo rekord vydavatelského domu. Jistě, to ještě neznamená prodejní úspěch, ale přinejmenším naznačuje, že zájem hráčů je velký.

Od Far Cry 5 si Ubisoft slibuje podobné prodeje jako u třetího a čtvrtého dílu, což by znamenalo číslo někde mezi 7 a 10 prodanými miliony kusů.

Co PC hráče potěší méně, to je stav, jaký tato platforma zaujímá v celkových prodejích Ubisoftu. Počítače dělají 21 % příjmů, zatímco Playstation 4 dosahuje na 44% podíl.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na