Ghost Recon: Wildlands stále nejprodávanější hrou roku

Ghost Recon: Wildlands zůstává pro společnost Ubisoft zlatou husou. Vyplývá to z aktuální zprávy pro akcionáře, kterou firma vydala k výsledkům 1. čtvrtletí fiskálního roku. Bolivijský sandbox je zde popisován jako nejprodávanější hit celého herního průmyslu.

Již v březnu se objevovaly zprávy o obřím úspěchu hry. V prvním týdnu zaznamenala 1,6 milionu prodaných exemplářů. Tehdy v USA dokázala sesadit The Legend of Zelda: Breath of the Wild a převzala pohár pro nejprodávanější hru roku. Těsně po The Division je také druhou nejprodávanější hrou značky Tom Clancy.

Můžeme samozřejmě spekulovat o tom, proč se zrovna Ghost Recon: Wildlands těší takovému úspěchu. Spíše než samotné kvality hry, která je jistě skvělá, ale možná nespadá zcela do top kategorie, jde o to, že rok 2017 zatím neviděl mnoho opravdu velkých multiplatformových vydání velkých titulů.

Mass Effect: Andromeda částečně netrefila své publikum, Tekken 7, For Honor a Prey se zaměřují na menší hráčské skupiny. Vlastně jen o Resident Evilu 7 je možné říct, že uspěl na plné čáře.

Další prodejní hity jako je Playerunknowns Battleground nebo The Legend of Zelda vyšly jen na jednotlivých platformách, v prvním případě na PC, ve druhém na Nintendo Switch a Wii U.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na