Starcraft 2, Diablo 3, World of Warcraft a další už si na Windows XP/Vista nezahrajete

Starcraft 2, Diablo 3, World of Warcraft, Heartstone a Heroes of the Storm od října 2017 uzavřou své brány hráčům, kteří stále používají operační systémy Windows XP a Windows Vista. Blizzard totiž zcela ukončuje podporu oběma těmto systémům Microsoftu.

Podle Blizzardu ukončení podpory znamená vedle ukončení vydávání patchů také úplný konec funkcionality zmíněných her na obou systémech. Období ukončování podpory bude rozloženo do delšího podzimního úseku, počínaje říjnem 2017.

Sám Microsoft podporu obou systémů ukončil už v letech 2009 a 2012. Blizzard se tehdy rozhodl, že je bude nadále podporovat, protože řada hráčů je stále používala. Tento obrázek už se ale do značné míry změnil a většina hráčů přestoupila na modernější systémy.

Předtím než Blizzard tomu kterému titulu definitivně ukončí, upozorní na to dotčené hráče, aby mohli provést příslušnou aktualizaci.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na