Atari začalo přijímat předobjednávky herní konzole VCS. Samotné zařízení však bude k dispozici až za rok

Dva měsíce po oficiálním představení chystané herní konzole Atari VCS, která byla původně známá pod pracovním názvem Ataribox, začal výrobce přijímat předobjednávky na serveru Indiegogo. Z charakteru celé akce vyplývá, že právě jejich prostřednictvím bude následně realizována výroba samotné konzole, což vzbuzuje mírné pochybnosti o důvěryhodnosti celého projektu. Nicméně Atari VCS má podle všeho dost fanoušků, protože už teď vybrala přes dva miliony dolarů a do konce akce zbývá ještě měsíc.

Nejlevnější verze konzole se jmenuje Atari VCS Onyx a stojí 199 dolarů, tedy přibližně 4400 Kč. Dražší a v omezeném množství dostupná Atari VCS Day One Collector’s Edition stojí 299 dolarů a pyšní se stylovým dřevěným designem původní konzole z roku 1982. Obě verze obsahují buď novou verzi klasického joysticku nebo moderní ovladač, tedy gamepad. Kromě toho je na konzoli předinstalováno 100 herních klasik z nejlepších časů Atari.

Atari VCS má být reálně dostupná v polovině roku 2019, kdy se začnou prioritně vyřizovat předobjednávky, a následně konzole vstoupí do klasického prodeje. Na videu se můžete podívat na podrobnější představení celého zařízení.

Atari VCS – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na