Nedávno vydané MMORPG Bless je kolosální průšvih. Valve vrací hráčům peníze, vývojáři se omlouvají

Podle původních představ vývojářů mělo MMORG Bless ohromovat hráče svým grafickým zpracováním. Ale poté, co se milovníky žánru očekávaná hra dostala na trh, ohromuje spíše tím, jak technicky zmršený produkt je možné uvést na trh a chtít za něj peníze.

Prakticky všichni hráči, kteří se do Bless pustili, zažívají vážné technické problémy. Hra neběží plynule ani na velmi výkonných systémech. Kromě toho tvůrci do hry nezahrnuli slibovaný obsah jako jsou bojové arény pro PvP režim.

Katastrofa se opakuje

Celá záležitost udivuje o to více, že Bless už vyšlo v roce 2016 a sice na korejském trhu. Tehdy mělo v podstatě ty samé problémy a autoři ho museli dokonce na čas stáhnout z trhu, než vše jakž takž vyřešili.

Nyní se situace tedy opakuje a verze Bless určená pro západní trhy opět nefunguje. Mnoho hráčů žádá zpět peníze, které vydali za nákup hry. Na Steamu je to možné pouze za předpokladu, že jste neodehráli více než dvě hodiny a že nákup neproběhl před více než 14 dny. Vzhledem k velmi negativním ohlasům se však společnost Valve rozhodla udělat výjimku a peníze hráčům vrací i nad rámec těchto termínů.

Vývojářské studio Neowiz Games se za problémy omlouvá a všem, kdo si zakoupili edici Founder’s-Pack, věnují 2450 lumenů, tedy herní měny, což odpovídá hodnotě přibližně 430 Kč.

Bless – trailer

https://www.youtube.com/watch?v=d_j7ZtXAv08

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

8
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nomei
Host
Nomei

Ono se zase nedá úplně říct, že by hra neběžela plynule.. známej to hraje na notebooku s gtx 1050 na full a ani zásek… a to je v doporučení gtx 1060.. já mam gtx 970, ale zase o trochu slabší procesor a jen 8gb ram a seká se mi to témeř v každé lokaci na střední grafické nastavení.. je možné, že lidé co si stěžují sice mají gtx 1080ti, ale jejich procesor nebo ram stojí za prd… potom je ještě možné, že hru neoptimalizovali pro všechny sestavy.. ale dnes má většina hráčů procesor intel .. grafickou kartu nvidia gtx 9xx… Číst vice »

pidalin
Host
pidalin

to je dobrý, dostanou herní měnu do hry která nefunguje 😀

Jaroslav Crha
Host
Jaroslav Crha

To je otřesná hra bez nápadu a o ničem

Spekoun
Host
Spekoun

Nemyslim si ze jde o spatnou hru ale DEBILNI marketing… Kdo se poradne zacte zjisti ze cil vyvojaru prakticky byl udelat z Early acces lidi testovaci kraliky. A ze ziskanich informaci hru dodelat a vydat v OK stavu. Jenze jako vzdy lidi sou idioti a otevreni earli acces si zpletly z VYDANIM HRY… To ze si to vsichni pletou potvrzuje i nazev clanku…Nedávno vydané …. kdepak nedavno se pouze otevrel early acces prakticky do ALFY…. Ja nahodou myslim ze to je prvni firma ktera to mysli dobre stim ze chce feedback od comunity behem dodelavani hry. A pak ji chce… Číst vice »

Rimming
Host
Rimming

To neobstojí. Tomu, co popisuješ, se obvykle říká otevřená nebo uzavřená beta a dělá to hodně firem, které to myslí dobře, smysl takové bety, která bývá zpravidla bezplatná, nebo za symbolický poplatek, právě je, aby se hra otestovala a lidi poskytli feedback. Pokud chtějí od lidí 30 až 120 euro jen za to, že jim dovolí otestovat nepoužitelnou pracovní verzi, která bude MOŽNÁ hotová někdy za rok, nikdo se nemůže divit, že je s tím pošlou k šípku. Pokud v současné době nejsou schopní za požadovanou cenu dodat odpovídající protihodnotu, fakt s tím neměli chodit na Steam.

Tomík
Host
Tomík

Nemáš úplně pravdu. Když se ohlédnu například na hru Naval Action tak když konečně přešla z uzavřené alfy do otevřené mohl jsi si hru pořídit za cca 1100,- V otevřené alfě či už v betě je minimálně 2 roky a vývojáři dbají odezvy hráčů, leč bohužel, hra v počátcích byla naprosto parádní, pak začlo mnoho malých dětí fňukat a začly se tam dávat všemožné pomůcky a vpodstatě hra přišla o to čím byla jedinečná, pro mě osobně se dali špatným směrem, ale peněz nelituji, odehrál jsem v ní 655 hodin. I přesto že je půl roku odinstalovaná a nevím zda-li… Číst vice »

Karel
Host
Karel

Že to je spíš beta je pravda, na druhou stranu ale dopředu oznámili, že bude spousta contentu chybět a dodělají ho až po začátku early, jenže lidi to nečetli, nebo to ignorujou, nevim, a pak se diví, že to tam není. Kromě toho byly problémy první 3 dny se servrama, ale dneska už to funguje stabilně.

Skalgrin
Host
Skalgrin

Ale to jsi přesně nepochopil smysl “EARLY ACCESS” – tahle nálepka doopravdy znamená “nedodělaná hra, můžete si ji zkoušet a pomoct nám ji dodělat, zaplaťte ji teď a až/pokud vyjde budete ji mít zadarmo”. Já přesně proto Early Access nekupuji – ale respektuji a chápu vývojáře, kteří to udělají. Naopak nechápu hráče, co si koupí titul označený “EARLY ACCESS” a pak se diví, že hra ještě není v pořádku. Vím, že hráči se zmlsali hrami, kdy je hra celé roky v early access a dá se celkem, nebo zcela, hrát. Ale to je naopak zneužití formy Early Access vývojářem, který… Číst vice »