Assassin’s Creed: Odyssey oznámen. Skutečně se bude odehrávat v Řecku, důraz klade i na námořní bitvy

Jak se zdá, letos se většina zásadních odhalení neodehraje na veletrhu E3, ale těsně před ním. Velcí vydavatelé totiž začali oznamovat svá želízka v ohni nečekaně v předstihu. Ubisoft tak nyní potvrdil hojně spekulovaný další díl Assassin’s Creed, který se bude jmenovat Odyssey a podle očekávání se má odehrávat ve starém Řecku.

Zasazení vyplývá z krátkého teaseru, který Ubisoft umístil na svůj Twitter. Assassin’s Creed: Odyssey v něm tak trochu připomíná scénu z filmu 300, ve které Leonidas zkopne perského vyslance ze skály. Sparta představovala ve starém Řecku nejsilnější vojenskou mocnost.

Přídomek Odyssey odkazuje na antického hrdinu Odysea, který po bitvě o Troju deset let putoval, než se dostal domů do Ithaky ke své ženě Penelope. Jak je v sérii Assassin’s Creed zvykem, jistě se setkáme s historickými nebo v tomto případě spíše mytologickými postavami.

Námořní bitvy se vrátí ve velkém stylu

Jak vyplynulo z nedávného úniku neoficiálních informací, bude se nový díl odehrávat v období Flaviovské dynastie a měl by nabídnout možnost hrát za dvě postavy, z nichž však bude třeba si na začátku vybrat.

Velkou roli mají hrát opět námořní souboje, a to o poznání větší než v případě Assassin’s Creed: Origins. Lodě bude možné upravovat a vylepšovat nejrůznějšími upgrady.

Údajně by mělo být možné budovat vlastní malou flotilu, v rámci které pak budete dávat příkazy lodím ovládaným umělou inteligencí.  Mapa Assassin’s Creed: Odyssey má být rozdělena do tří regionů, které zahrnou Egejské i Jónské moře, stejně jako část Asie.

Více se o Assassin’s Creed: Odyssey dozvíme 11. června v rámci konference Ubisoftu, která bude předcházet veletrhu E3.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Green Shot
Host
Green Shot

A příště půjdou na sever, ne 😀 Jak dlouho chtěj tuto krávu dojit?