Autoři Everspace zaplatili youtuberovi obří sumu za to, aby vysílal jejich hru. Ten hrál schválně jako hlupák

Vývojářské studio Rockfish se k propagaci své hry Everspace rozhodlo využít nejrůznějších influencerů, kteří měli jejich titul propagovat. V herním průmyslu nejde o nic nového, byť se můžeme dohadovat o tom, nakolik je etické ovlivňovat nic netušící diváky nebo čtenáře. 

Ne vždy však taková strategie musí vyjít, jak na konferenci Reboot prozradil jeden z vývojářů, Michael Schade. Studio Rockfish k propagaci najalo mimo jiné jistého známého youtubera, se kterým se dohodlo na tom, že bude hrát a vysílat Everspace na svém kanálu. Youtuber si řekl o 5000 dolarů, tedy 100 000 korun, na hodinu a chtěl hrát dvě hodiny. To také učinil, ale trochu jinak než si tvůrci představovali.

Stream zahájil těmito slovy: “Musím teď přestat hrát Destiny 2, protože dělám sponzorovaný stream nějaké vesmírné hry a já žádné vesmírné hry rád nemám.

To by autoři asi ještě dokázali přejít, kdyby zbytek streamu odpovídal parametrům. Jenže ani to se nestalo a podle Schadeho hrál youtuber jako “naprostý idiot”. Na druhou stranu, dalo se to tak trochu čekat od někoho, kdo nemá rád a tedy se ani nevyzná v žánru.

Michael Schade dále prozradil, že podobné kontrakty uzavřeli s celkem 20 youtubery, přičemž pouze tři nebo čtyři dodali takový výsledek, jaký si tvůrci představovali. Z toho vyplývá, že je třeba mnohem lépe vybírat, s kým spolupracujete.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
C66
Host
C66

Proč ne. Když WG mohlo platit Mikejeidiot, teda MikejePanna nebo jak se jmenuje, za to, že bude hrát WoWs a udělá reklamní videa.

anonym
Host
anonym

Počkat… píšete tu, že hráč přerušil stream Destiny 2, aby hrál vesmírnou hru, které nemá rád – předpokládám, že to byl jen vtípek z jeho strany. Ale dál sami píšete, že se “nevyzná v žánru” atd… ale předtím přitom hrál Destiny… To mi neříkejte, že tady v redakci nevíte, jaký žánr hry je Destiny 2 ???

Filip
Host
Filip

Pokud hrál Destiny tak už má tak dost vymetýno

Martin
Host
Martin

Destiny je střílečka. Everspace je vesmírný simulátor.

Xeen
Host
Xeen

Další takový co jakoukoli hru kde je planeta považuje za vesmírnou hru a jakoukoli hru kde jsou HP za RPG 😛