Autoři Zaklínače jsou prý příšerným zaměstnavatelem. Vedení se brání

Zaklínač 3: Divoký hon

Hry ze série Zaklínač sklízejí po celém světě vysoká hodnocení a nejrůznější ocenění. Vývojářský tým, který za nimi stojí, má ale méně štěstí. Na serveru Glassdoor má CD Projekt Red jako zaměstnavatel aktuálně tři hvězdičky z pěti s klesající tendencí.

CD Projektu jsou zde vytýkány věci jako chaotické plánování, špatné pracovní podmínky a arogantní manažeři. Na tyto výtky nyní v dopise reagoval spoluzakladatel studia Marcel Iwinski a ředitel studia Adam Badowski.

Ve spojení s vlekoucím se vývojem připravovaného titulu Cyberpunk 2077 měly tyto zprávy potenciál vytvořit docela výbušnou směs. Není snad v CD Projektu vše v pořádku. Má Cyberpunk 2077 problémy, protože z firmy odcházejí důležití lidé?

Vzhledem k tomu, že CD Projekt Red je společností obchodovanou na burze, musí se snažit vůči akcionářům o co největší otevřenost, jinak by hrozil pád ceny akcií.

Žádný strach, vše je v pořádku, tvrdí vedení

Proto se vedení přihlásilo ke slovu. Přiznalo, že od nich odchází někteří vývojáři, a to i ti důležití. Zdůrazňují však zároveň, že vývoj to v žádném případě neovlivňuje a jde o normální proces.

“Museli byste být opravdu odvážní, abyste vývoj tříáčkového RPG postavili na jedné (nebo několika málo) osobě,” stojí v dopise. Vedení CD Projektu zároveň zdůrazňuje, že má vlastní styl vývoje a někomu možná může přijít, že neustále něco mění. To je ale svým způsobem DNA práce Poláků, protože takové “znovuvynalezení kola” přináší nové zážitky, které hráči na jejich titulech tak milují.

Na serveru Glassdoor směřuje kritika hlavně směrem k vedení, které je chaotické, nerozumí hrám a šikanuje zaměstnance. Navíc jsou zde standardem hutné přesčasy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na