Bethesda má rozdělané dvě velké hry. Sci-fi RPG s otevřeným světem by mohlo vyjít ještě letos

Společnost Bethesda je dnes pro hráčem něčím jako kotvou do starých dobrých časů, kdy ještě vznikaly špičkové hry určené pro jednoho hráče. Stojí za moderními díly Falloutu a sérií The Elder Scrolls. Kromě toho pomáhala s příchodem na svět dalším singleplayerovým kouskům jako je Wolfenstein, Doom, The Evil Within nebo Prey.

Na novou velkou hru přímo od Bethesdy čekáme od roku 2015, kdy vyšel Fallout 4. Šéf studia Todd Howard však v rozhovoru pro Academy of Interactive Arts and Sciences prozradil, že jeho 300 lidí aktuálně pracuje na dvou velkých projektech.

Jeden už je v poměrně pokročilé fázi vývoje a mohl by být oznámen na letošní E3. To by znamenalo, že snad vyjde ještě letos, pochopitelně před Vánoci. V tomto případě jde pravděpodobně o obří sci-fi RPG s otevřeným světem Starfield, o kterém už se ve spojitosti s Bethesdou dlouhodobě spekuluje. Ve vývoji je řadu let a společnost do něj vkládá velké naděje.

The Elder Scrolls VI v rané fázi

Druhý projekt teprve nedávno vstoupil do fáze předprodukce, takže o něm zřejmě ještě nějakou dobu neuslyšíme, protože Bethesda je známá tím, že své tituly odhaluje až poměrně krátce před samotným vydáním. Podle našeho názoru nejde o nic menšího než The Elder Scrolls VI. Poslední díl oblíbené série totiž v podobě Skyrimu vyšel už v roce 2011 a je tak nejvyšší čas na pokračování.

Vývoj každopádně nebude ničím jednoduchým, protože se Bethesda pro tento projekt rozhodla použít zcela nový engine, který nebude tak chybový a nabídne plynulejší zážitek.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na