Blizzard pracuje na novém MMO. Tentokrát pro mobily

Slavná společnost Blizzard definitivně pracuje na nové MMO hře pro mobilní telefony. Vyplývá to z vypsané pozice, pro kterou Blizzard aktuálně hledá posilu. Jde o seniorního inženýra se zaměřením na herní klienty v Unity enginu, který má pracovat na dosud neoznámené MMO strategické hře pro mobilní operační systémy iOS a Android.

Pro neoznámený mobilní projekt Blizzard hledá také lidi na pozici Lead Artist a Environment Artist. Dříve firma nabírala zaměstnance na hru z univerza Warcraftu pro chytré telefony a tablety. Zda se jedná o ten samý projekt zatím není známé. Je to ale pravděpodobné.

Náznaky tu byl už dřív

Že se v Blizzardu pracuje na nové strategii by fanoušky této kultovní firmy nemělo překvapit. Už v roce 2016 jeden z manažerů tisku řekl, že by rádi výrazně inovovali strategický žánr a v podobě mobilních platforem pro to vidí jedinečnou příležitost.

Kdo by se na tomto místě začal obávat, že Blizzard chystá další klon Clash of Clans, byl by nejspíš na omylu. Blizzard už dříve oznámil, že novou šanci pro strategie nevidí nutně v jejich zjednodušení na casual úroveň. Nový projekt by tak mohl jít spíše směrem k povedenému Art of Conquest.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na