Blizzard prozradil, jaké bude Diablo 2 Resurrected. Jednodušší určitě ne

Foto: Blizzard

Diablo 2 Resurrected má nabídnout téměř stejnou herní zkušenost jako legendární akční RPH z roku 2000. Důraz však leží na slově “skoro”, protože vývojářské studio Blizzard se přeci jen rozhodlo udělat určité změny. Ty se mají týkat zejména přístupnosti samotné hry. Ta bude větší než v případě originálu. Účel je přitom jednoduchý: nalákat co možná nejvíce hráčů. Autoři ale jedním dechem dodávají, že to neznamená zjednodušení hry.

Kdo zná Diablo 2, tak dobře ví, že to není zrovna hra pro občasné hráče v dnešním slova smyslu, jakkoliv před jednadvaceti lety byla jednoznačně určena mainstreamu. Dnešní měřítka jsou ale přeci jen trochu jiná. Například srovnání mezi klasikou z roku 2000 a jeho následovníkem Diablo 3 ukazuje, že aktuální díl se hraje mnohem jednodušeji.

Například konce příběhu hráči dosáhnou relativně rychle a hra má mít od počátku rychlé tempo, díky kterému mají hráči pocit, že něčeho dosáhli v relativně krátkém čase. Oproti tomu v Diablu 2 je také o poznání jednodušší zemřít.

Foto: Blizzard

Vzhledem k tomu, že Blizzard už oznámil určité změny v Diablu 2 Resurrected, fanoušci původní hry se začali obávat, že by se to mohlo týkat i samotné obtížnosti, která přitom k originálu jednoznačně patří. Přílišnou důvěru nevzbudila ani implementace volitelných funkcí, jako je automatické sbírání zlata.

Teď ale Blizzard přislíbil, že vylepšení v otázce přístupnosti hry nebudou mít dopad na její samotnou obtížnost. “Nechceme tu hru zjednodušit. Chceme zůstat věrni originálu. Vidíme rozdíl mezi tím udělat hru přístupnější a zjednodušením,” uvedl designér Diablo 2 Resurrected, Rob Gallerani v rozhovoru se serverem IGN.

Foto: Blizzard

Tvůrce hry také popsal, že jim dává docela zabrat implementace ovládání pro ovladače. Kvůli nim museli zavést technologii, která vás provede jemně kolem zatáček a umožní plynulejší pohyb. Gallerani přiznává, že zážitek ze hry s ovladačem bude trochu jiný, což ale rovněž neznamená, že by měl být jednodušší.

Diablo 2 Resurrected má vyjít ještě tento rok.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na