Blizzard ukázal zaměstnancům Diablo 4. Vydání je ještě daleko

Vývojářské studio Blizzard už před časem provedlo interní prezentaci chystaného titulu Diablo 4, který však dosud nebyl oficiálně oznámen. Autoři ho tak představili ostatním zaměstnancům, kteří na projektu přímo nepracují, ale měli by mít přehled, co společnost vytváří. Uvedl to francouzský deník Le Monde, který vyzpovídal řadu zaměstnanců Blizzardu v souvislosti s nedávnou vlnou propouštění. To mělo velký dopad právě na studio ve Francii.

Kromě Diabla 4 je ve vývoji také pokračování úspěšné online akce Overwatch. Ani jedna z her však nevyjde před rokem 2020, ale spíše ještě později. Alespoň Diablo 4 by však mohlo být oznámeno na listopadovém Blizzconu.

Blizzard provozuje své francouzské studio ve Versailles, přičemž zde podle všeho nepanuje optimální nálada. Zaměstnanci netuší, zda budou mít v době vydání obou her ještě práci. Aktuální tituly se totiž chýlí ke konci svého životního cyklu, a než vyjdou ty nové, ještě to nějakou dobu potrvá. Nakonec, známe Blizzard, který nejde pro odklad daleko.

Tip na článek:  Diablo Immortal je pro Blizzard debaklem. Fanoušci doslova zuří

V důsledku toho bude mít Blizzard v nadcházejícím období nižší příjmy a zisky, než na které je zvyklý. A vzhledem k tomu, že jde o součást vysoce kapitalistické a na burze kotované společnosti Activision, dá se očekávat, že management vyvine tlak na výsledky. V takové situaci se zisk dá udržet jen propouštěním.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 10 Prumer: 3.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lojzík
Host
Lojzík

Jestli to bude sr*** jak 3 tak ať si to nechaj.

Jakub Jarý
Člen

Trojka byla fakt slabá, stačilo mi demo 😀

vejce
Host
vejce

JO DOUFAM ŽE TAM BUDE MONK A TŘEBA A TŘEBA MOŽNOST HRAT ZA MIMOZEMŠTANY Z MIMOZEMSKYMI ZBRANEMI TREBA STRÍLET JO A HLAVNĚ HOODNĚ PLOŠNÉHO DMG AT TO HOOOOOOOODNNĚ BLIKA DIABLO IS DEATH 🙂

BABIČ
Host
BABIČ

ANO PANE REDAKTORE DIABLO 3 JE OSTUDA 🙂 VELIKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Jakub Jarý
Člen

😀