Brian Fargo chce koupit Interplay. Podmiňuje to však prodejem 2 milionů kusů nepovedené hry

Brian Fargo je opravdovým herním veteránem, který získával ostruhy v rámci korporace Interplay, jež byla v devadesátých letech v herní branži pojmem a vydávala jeden hit za druhým. Vzpomeňte například na Fallout, Baldur’s Gate, Icewind Dale, Descent, MDK nebo Earthworm Jim. 

Jenže herní průmysl prošel značnou proměnou a Interplay na ni nedokázal adekvátně reagovat. Začátkem tisíciletí společnost postupně chřadla, až zcela zkrachovala. Vznikla z ní řada pohrobků v podobě talentovaných vývojářských studií, přičemž Fargo stojí v čele jednoho z nich – inXile Entertainment.

Právě Brian Fargo nyní překvapil svým záměrem, který publikoval na sociální síti Twitter. Zde uvedl, že by rád koupil pozůstatky Interplay, které sice už zdaleka nezahrnují všechny původní značky, ale stále skýtají docela slušný licenční poklad. Fargo to ale neudělá jen tak – nejprve chce prodat dva miliony kusů své aktuálně vydané hry The Bard’s Tale IV: Barrows Deep. V případě, že by šlo o povedený titul, by to nebylo zase tak obtížné. Jenže novinka se příliš nepovedla – na Steamu ji aktuálně hodnotí kladně pouhých 44 % hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na