Call of Duty Mobile je hit. Za týden má přes 100 milionů stažení, více než Pokémon

“Proč jsme to neudělali dřív?” Tak se dost možná nyní ptají ve společnosti Activision Blizzard při pohledu na ohromující čísla stažení, která zaznamenává Call of Duty Mobile. Tento mobilní titul určený pro zařízení s operačními systémy Android a iOS si stáhlo už více než 100 milionů lidí.

Nejúspěšnější start mobilní hry

Stalo se tak během jednoho týdne, takže hra zaznamenala nejúspěšnější start na mobilech všech dob. Tedy alespoň podle analytické firmy Sensor Tower. Ta na druhé místo klade Mario Kart Tour od Nintenda, který zaznamenal 90 milionů stažení za první víkend. A teprve na třetím místě je Pokémon Go s 85,5 miliony stažení za stejné období.

Call of Duty: Mobile překonalo ve staženích za první týden také své největší konkurenty Fortnite a Playerunknown’s Battleground, které ve svých mobilních verzích zaznamenaly 22,5 milionů, respektive 28 milionů stažení.

Mikrotransakce vládnou

Call of Duty: Mobile spadá do ranku free2play her, které si v základní verzi zahrajete zdarma. Je však vybavena robustním in-game obchodem, kde v rámci mikrotransakcí můžete utrácet za nejrůznější předměty.

Novinka nabízí osvědčenou hratelnost své značky, snad jen s tím rozdílem, že pro pohyb a střílení tentokrát používáte palce. K dispozici jsou mapy z oblíbených dílů jako Call of Duty 4: Modern Warfare a Call of Duty: Black Ops. Call of Duty Mobile se pochopitelně neobejde ani bez battle royale módu po vzoru Fortnite a PUBG.

Pro zajímavost: za vývoj hry je zodpovědné čínské studio TiMi, které je součástí zábavního gigantu Tencent. Ten má pro změnu podíl v Activision Blizzard, jež Call of Duty Mobile vydává.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na