Call of Duty: WW2 nabídne hlavní stan s událostmi a denními questy

Call of Duty: WW2 nabídne takzvaný hlavní stan coby sociální prostor mezi herními partiemi. Vývojáři to zjevně odkoukali od kolegů z Bungie a jejich Destiny. Hlavní stan bude mít pouze jednu podobu, a to americkou na břehu Normandie.

V úvahu připadaly ještě německý a francouzský hlavní stan, ale nakonec ve hře nebudou. Úroveň, do které se vejde 48 hráčů, nebude žádnou statickou sociální zdí, ale nabídne dynamické události. Například letecké útoky, při kterých hráči zasednou ke protivzdušným kanónům a budou se bránit. Motivace zatím není jasná, o odměnách tvůrci mlčí.

Sociální aktivity jako nutnost

Odměny ale zcela jistě dostanete za naparování se. Pokud své “supply drops”, tedy bedny s kosmetickými předměty otevřete před ostatními hráči v hlavním ústředí a nikoliv soukromě, dostanete sociální body. Není už ale známo, co si za tyto sociální body pořídíte. Pokud některý z hráčů ze své bedny vytáhne epické a legendární předměty, dostanou všichni v blízkém okolí nějakou odměnu.

Tvůrci to se sociálním kontaktem myslí opravdu vážně. Takže ti hráči, kteří budou s ostatními obzvlášť hodně komunikovat a jinak interagovat, zvýší při otevírání beden své šance na jedinečné předměty.

Koupit půjde jen kosmetika

Slíbeny jsou také denní a týdenní úkoly, stejně jako v Black Ops 3 s questy z černého trhu a Infinite Warfare s týmovými misemi.

Přinejmenším jedno opravdové vylepšení však lootboxy, tedy bedny s koupenými bonusy, budou mít. Na rozdíl od Call of Duty: Advanced Warfare a Infinite Warfare budou zbraňové variace z beden pouze kosmetické, jejich statistiky se oproti klasické výzbroji nebudou měnit. To zcela jistě pomůže vyvážení multiplayerové hry, která ve zmíněných dílech hodně trpěla.

Než se hráči poprvé do hlavního stanu podívají, uplyne ještě nějaký ten čas. Betaverze pro Playstation 4 začíná koncem srpna, majitelé Xboxu One se mohou těšit začátkem září a o PC betě se zatím – jako obvykle – mlčí.

Datum vydání je stanoveno na 3. listopadu 2017.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na