Capcom už údajně začal s přípravami remaku Resident Evil 4

Zodpovědní představitelé společnosti Capcom podle všeho začali s přípravami dalšího remaku z oblíbené série Resident Evil. Po velmi povedené dvojce a trochu slabší, ale stále slušné trojce má přijít řada logicky na Resident Evil 4. Tento titul původně vyšel v roce 2005 a čas na jeho remake – zdá se – nazrál.

Tentokrát ale na Resident Evil 4 Remake nebude pracovat přímo Capcom, nýbrž nově založené vývojářské studio M-Two z japonské Osaky. Jeho vedení měl převzít Tatsuya Minami, který naposledy pracoval jako šéf oceňovaného studia PlatinumGames. Tento tým se podle dostupných zdrojů na svěřenou práci připravoval už od roku 2018, přičemž výsledný produkt nespatří světlo světa příští rok, ale až v roce 2022.

Capcom se nicméně z projektu zcela nestahuje. Stále bude poskytovat spolupráci a především prostředky potřebné k vývoji. S remakem ostatně souhlasí také Shinji Mikami, tedy tvůrce originálu. Ten však odmítl nabídku, aby projekt sám vedl. Nicméně několik rad na cestu nováčkům přeci jen dal.

Pohled na server Metacritic ukazuje, že Resident Evil 4 je dodnes nejlépe hodnocenou hrou Capcomu všech dob. Dosáhl celých 96 %, což je úctyhodné.

Ani v příštím roce by ale fanoušci série neměli být o svou dávku hororu ochuzeni. Podle hodnověrných spekulací má totiž vyjít Resident Evil 8.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na