Chystá se Everquest 3? Pokračování slavného MMORPG se má zaměřit na Battle Royale režim

Mohou se snad fanoušci začít těšit na Everquest 3? Podle bývalého zaměstnance vývojářského studia Daybreak Games rozhodně ano, protože tvůrci aktuálně skutečně pracují na další hře ze známého univerza.

Everquest je velkou a pro Daybreak Games důležitou značkou. Ukončení projektu Everquest Next mnohé fanoušky citelně zasáhlo, ale zjevně není všem dnům konec. Podle všeho totiž autoři už více než rok pracují právě na Everquestu 3. Podle někdejšího zaměstnance se ale hráči musí připravit na velké změny. Důraz bude totiž kladen na PvP bitvy a zde především na Battle Royale mód, který si získal oblibu ve Fortnite nebo PUBG.

Zní to docela dobrodružně, ale faktem je, že stále více tvůrců MMO her se soustředí právě na prvky Battle Royale. Z poslední doby jde například o Moonlight Blade a Swordsman X.

Studio ve změti protiruských sankcí

Podle insidera pracuje Daybreak Games také na třetím dílu jiné své známé značky a sice Planetside. Také ta má nabídnout Battle Royale bitvy s důrazem na dobývání území.

Faktem také je, že studio Daybreak Games nezažívá nejlepší chvíle. Před časem ve velkém propouštělo a v poslední době se objevila kontroverze, zda náhodou tajně nepatří ruskému koncernu Columbus Nova. Majetek šéfa této firmy byl totiž na základě amerických sankcí uvalených na ruské podnikatele zmrazen. Navzdory tiskové zprávě z roku 2015, ve které se uvádí příslušnost Daybreak Games právě k tomuto koncernu, tuto informaci představitelé studia nyní odmítají.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
beda
Host
beda

123