Chystá se seriál Fallout. Pracují na něm tvůrci Westworldu

Foto: Bethesda

Fanoušci herní série Fallout si ji brzy nebudou muset užívat pouze na počítačích a konzolích, ale také na televizních obrazovkách. V plánu je totiž seriál, který připravují Jonathan Nolan a Lisa Joy, známí coby showrunneři povedeného Westworldu. Dvojice ale nezakotvila u HBO, nýbrž zvedla hozenou rukavici od Amazon Studios. Od toho se pochopitelně odvíjí služba, na které bude seriál dostupný – Amazon Prime. Na seriálu se podílí také společnost Bethesda.

Seriál Fallout chce zobrazit brutální postapokalyptickou dobu a ukázat, jak složité je přežít ve světě, který je postaven na troskách nepovedené utopie. Seriál má být na jedné straně velmi temný, ale zároveň protkaný humornými momenty, které jsou pro Fallout tak typické. Stylem by měl připomínat béčkové filmy.

Fallout je jednou z největších herních sérií všech dob. Každá kapitola tohoto fantastického příběhu nás stála bezpočet hodin, které jsme mohli trávit s našimi rodinami a přáteli,” říkají Jonathan Nolan a Lisa Joy ve společném prohlášení. “Proto jsme neskutečně nadšení, že spolu s Toddem Howardem a dalšími brilantními šílenci z Bethesdy můžeme spolupracovat a v rámci Amazon Studios přivést k životu toto obří, temně komické universum.

V posledních letech jsme se dívali na řadu příležitostí, jak přinést Fallout na filmové plátno. Ale od chvíle, kdy jsem před pár lety poprvé mluvil s Jonathanem a Lisou, bylo mi jasné, že oni a tým z Kilteru to udělají správně. Jsme velcí fanoušci jejich práce a ze spolupráce s nimi a Amazon Studios nemůžeme být více nadšení,” uvedl Todd Howard z Bethesdy.

Značka Fallout každopádně nezažívá nejlepší roky, když se jí Bethesda rozhodla v podobě Falloutu 76 přenést do online prostředí, což nejenže nezvládla po technické, ale ani obsahové stránce. Teď se hru snaží složitě držet při životě, a to při vědomí, že opravdový hit už z ní nikdy nebude.

Pro Bethesdu by bylo každopádně optimální, kdyby seriál opět zvedl zájem o Fallout a v podobné době se podařilo přijít s dílem, který by se držel tradic série a byl opět příběhovým dobrodružstvím. Datum uvedení seriálu zatím není známo, stejně tak ani to, zda se chystá pokračování herní série.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Woo
Host
Woo

Včera bylo pozdě …