Číňané už se vrhají i na české hry. První vlaštovkou je Ylands ve stylu Minecraftu

Potenciálně velmi výnosné spojenectví uzavřelo české vývojářské studio Bohemia Interactive. To se totiž dohodlo s čínským zábavním gigantem Tencent na poskytnutí licence na hru Ylands právě pro největší světový trh.

Prezident Miloš Zeman by se jistě radoval, že čínské společnosti spolupracují už i s českými tvůrci počítačových her, když už se na ostatních polích čensko-čínské spolupráce tolik nedaří.

Tencent bude zodpovědný za vydání nejnovějšího titulu od Bohemia Interactive v Číně, a to ještě v průběhu tohoto roku. Ylands je sandboxový titul a zároveň kreativní platforma pro tvorbu dalších her.

Titul Ylands byl před nedávnem vydán v programu Early Access na Steamu. Hra nabízí polygonální světy a plnou interaktivitu, díky níž mohou hráči objevovat, tvořit a vyrábět v takové míře, v jaké jim to dovoluje jejich představivost. Ylands navíc obsahují masivní, ale velmi jednoduše ovladatelný editor, v němž je možné vytvořit svou vlastní hru, případně stahovat výtvory ostatních tvůrců z početné komunity. Je to tak trochu český Minecraft.

Po celý svůj život jsem pracoval na seriózních vojenských simulátorech, ale když se narodilo mé páté dítě, řekl jsem si, že chci udělat něco úplně jiného. Měla to být hra, která podněcuje vaši kreativitu a sám jsem doufal, že by mohla růst spolu s mými dětmi. Ylands je právě takovou hrou a díky silnému partnerovi jako je Tencent jsme si zcela jistí, že potenciál této hry ještě zdaleka nebyl vytěžen,” uvedl k nově uzavřené dohodě šéf Bohemia Interactive, Marek Španěl.

Čínská verze hry Ylands bude hratelná skrz platformu firmy Tencent, která se jmenuje WeGame. Bohemia Interactive navíc ve spojení s Tencentem plánuje vydat Ylands na několika platformách, včetně mobilních telefonů, v roce 2019.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na