Vývoj Detroit: Become Human je dokončen. Tvůrci však čelí nařčením ze sexismu a rasismu

Společnost Sony oznámila, že vývoj akční adventury Detroit: Become Human byl oficiálně dokončen a hra se objeví 25. května v obchodech, pochopitelně exkluzivně pro herní konzoli Playstation 4. Zájemci si už nyní mohou stáhnout demoverzi očekávaného díla od vývojářského studia Quantic Dreams.

Toto francouzské studio pod vedením Davida Cage bývá oceňováno za umělecký a novátorský přístup k herní tvorbě. Z investigativních reportáží deníků Le Monde a Mediapart však vyplynulo, že to je vykoupeno velmi nepříjemnými až toxickými pracovními podmínkami zaměstnanců této firmy. Při svých rešerších narazili na několik případů rasistického a sexistického chování.

Zaměstnanci například sledovali záběry vloupání, když v tom se David Cage svého tuniského kolegy zeptal, zda zlodějem náhodou není jeho příbuzný. Novináři také viděli fotky zaměstnanců studia, ve kterých byli tito vyobrazeni v nacistických uniformách.

Celá kauza trochu připomíná podobná nařčení Daniela Vávry před vydáním Kingdom Come: Deliverance. Ovšem s tím rozdílem, že Quantic Dreams to nenechávají být a rozhodli se proti zmíněným médiím postupovat soudní cestou s cílem očistit své jméno.

Detroit: Become Human – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na