Contra: Rogue Corps oživuje legendární automatovou sérii. Slibuje frenetickou hratelnost

Série arkádových stříleček Contra svého času definovala žánr a nedala spát mnohým hráčům, obzvlášť pokud ho hráli v automatových hernách, kde se daly vyprázdnit plné kapsy nadité připravenými mincemi. Největší slávu zažívala série na přelomu 80. a 90. let, ve kterých se pak postupně vytratila.

Společnost Konami si nyní řekla, že nastal čas na vzkříšení značky formou plnohodnotného moderního titulu, který nese název Contra: Rogue Corps. Dění už tak nebudete pozorovat z boku ani z top-down pohledu, nýbrž z perspektivy třetí osoby. Divokou hratelnost by ale autoři rádi zachovali. Dohlíží na to Nobuya Nakazato, který sice sérii nezakládal, ale v průběhu 25 let měl na svědomí některé její díly.

Contra: Rogue Corps nabídne rychlé dynamické přestřelky, v průběhu kterých se otřásá celá obrazovka. Vybrat si můžete ze čtyř postav s jedinečnými schopnostmi a vlastnostmi. Hraní si pak můžete užívat v PvE kampani nebo v PvP multiplayerových soubojích. Speciální mód můžete rozehrát i s kamarádem na jednom gauči. Důležitou součástí hry má být schraňování nových předmětů a výzbroje. Autoři přitom slibují, že hra bude prosta mikrotransakcí.

Contra: Rogue Corps vyjde 24. září 2019, a to na PC, Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Contra: Rogue Corps – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na