Cyberpunk 2077 bude dražší než Zaklínač 3. Autoři si od něj ale také slibují víc

Vývojářské studio CD Projekt RED si v podobě Zaklínače 3: Divoký hon vytvořil svého druhu pomník a získal srdce milionů hráčů po celém světě. Chtělo by se říct, že taková hra se vám povede jen jednou za život. Ale tvůrci samozřejmě nechtějí ustrnout a se svým dalším projektem – Cyberpunk 2077 – mají ještě větší plány.

Tomu odpovídají také produkční náklady, které v případě Cyberpunku 2077 (preview) přesahují prostředky vynaložené za Zaklínače 3. Šéf společnosti Adam Kicinski polskému magazínu Puls Biznesu prozradil, že rozpočet Zaklínače 3 dosáhl na 85 milionů dolarů, přičemž 25 milionů z toho bylo přímými produkčními náklady, zbytek pak připadl zejména na marketing. Tato čísla Cyberpunk 2077 podle Kicinského překročí.

Tvůrci ale pochopitelně nechtějí jen tak vyhazovat peníze. Vyšší náklady mají své opodstatnění. CD Projekt RED totiž počítá s tím, že Cyberpunk 2077 má potenciál zaujmout větší množství hráčů než přeci jen úzce zaměřený Zaklínač 3. To už jsou opravdu velká očekávání, protože jakkoliv byl Zaklínačův potenciál omezený, nakonec se ho prodalo hodně přes deset milionů kusů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na