Diablo 4 bude díky novému enginu realističtější

Diablo 4 bude v porovnání se třetím dílem opticky stavět více na realismu. Zástupci vývojářského studia Blizzard to prozradili v rozhovoru s magazínem Shacknews. Přiznávají, že trojka podle nich mnohdy působila příliš “malovaným” dojmem, což se k sérii úplně nehodilo. Zároveň to však byla tak trochu znouzectnost v tom ohledu, co jim umožňoval tehdejší engine.

Jakoby fotorealistické

Diablo 4 využívá interní PBR engine, přičemž zkratka značí “Physically Based Rendering”. Právě renderování je pro hru velmi důležité a tentokrát umožní, aby hra vypadala velmi realisticky. Tato technologie se soustředí na co možná nejpřesnější zobrazení chování světla. Cílem PBR často bývá fotorealismus a bývá používána společně s fotogrametrií.

Ale zase se nebojte – Diablo 4 nebude fotorealistické. To by nebylo pro dobro věci. Blizzard však slibuje, že materiály jako kovy, kůže, krev, vlasy nebo srst nový engine zobrazí velmi realisticky. Kromě toho se v otevřeném světě a dungeonech můžete těšit na prozkoumávání plnohodnotného 3D prostředí, a nikoliv 2,5D jako v Diablu 3. K tomu si připočítejte efekty počasí a různá nasvětlení související s denní dobou.

Případné použití raytracingu autoři nechtěli příliš komentovat. Podle nich jde o silnou technologii, která má své výhody a nevýhody. Prospěšnost jejího použití se liší hru od hry.

Efekty jako vodítko i odměna

Důležitou roli přikládají v Blizzardu efektům. Vzhledem k tomu, že má být Diablo 4 dosti temné, dostanou efekty nový rozměr. Některé skilly, například fireball, osvětlí prostory, které by jinak zůstaly zcela tmavé. To dává této schopnosti druhotné využití a zároveň umožní, aby dungeony byly ještě atmosféričtější.

Odměnou by hráčům měly být různé animace smrti, které bude mít každá postava jiná. Zatímco barbar bojuje brutálně a odsekává kusy těl, druid ve své zvířecí podobě nepřátele doslova rozsápe. Kouzelnice potom operuje se smrtící přesností, kdy protivníky sežehne nebo naopak zmrazí. Bossové pak ve smrtelných křečích budou mít opět zcela jedinečné animace.

Jak se v Diablu 4 bojuje jedním z největších bossů, se můžete podívat v tomto videu. Důležité informace o hře jsme pak shrnuli do přehledného článku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 4.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
랩하우스랩하우스
Host
랩하우스랩하우스

Bude to trash je to dělané na součastný gen konzole bude to trash 🙂

Shorty
Host
Shorty

musim uznat ze jsem mel radeji vzdycky titan quest, ale tohle vypada fakt dobre