Diablo Immortal se mění k lepšímu. Blizzard ukázal čerstvou grafiku a staré démony

Foto: Blizzard

Když Blizzard představil na své akci BlizzCon v roce 2018 Diablo Immortal světu, musel skousnout opravdu tvrdou kritiku ze strany fanoušků této série. Ti byli doslova rozlíceni tím, že je jejich oblíbené studio po tak dlouhém čekání odbylo jakýmsi mobilním levobočkem, který navíc působil trochu moc asijsky. Někteří považovali Diablo Immortal dokonce za velmi špatný vtip.

Dá se ještě tak špatná publicita zvrátit? Blizzard v to doufá a je pravdou, že verze hry, kterou prezentoval na největší čínské herní akci ChinaJoy, působila přeci jenom jinak – lépe.

Grafika působí o poznání lépe

Z nového traileru je patrné, že se autoři zaměřili na přepracování uživatelského rozhraní. Mapa, inventář i lišta se životy teď vypadají odlišně než v první verzi. Schopnosti postavy jsou stejně jako předtím umístěny v pravém spodním rohu, abyste je mohli palci na dotykovém displeji snadno stisknout. Vedle standardního lektvaru se zdravím tu je ještě další, žlutý lektvar.

Také po grafické stránce doznalo Diablo Immortal velkých změn. Barvy a efekty dostaly výrazný upgrade. Animace působí plynuleji a schopnosti postav zajímavěji. To vše se stará o hodnotnější vzezření. Také samotné postavy mají teď více detailů a ostřejší textury.

Docela překvapivě není ve videu k vidění ani kapka krve a také kostlivci nekromanta vypadají poněkud zvláštně: mají totiž kůži. To je ale s největší pravděpodobností dáno tím, že ukázka byla koncipována pro čínský trh, který je na násilnosti velmi citlivý. Už ve World of Warcraft musel Blizzard udělat v tomto směru jisté úpravy. Západní trhy by se však měly dočkat ostřejší verze.

Čtěte také: Zaměstnanci si stěžují na platy v Blizzardu. Někteří si nemohou dovolit ani oběd v kantýně

Šestičlenná kooperace

V traileru Diablo Immortal můžeme vidět boj proti dungeonovému bossovi, proti kterému bojuje celkem šest hráčů v kooperaci. To je rozdíl oproti například Diablu 3, které dosud nabízí kooperaci pouze pro čtyři. V traileru jsou každopádně k vidění tyto třídy postav:

  • Barbar
  • Křižák
  • Lovéc démonů
  • Mnich
  • Nekromant
  • Kouzelník

Zatím není známo, zda se do hry dostane také Witch Doctor, oblíbený to postava z Diabla 3. Příjemný detail pro milovníky série nakonec: v závěru traileru je k vidění Baal, hlavní padouch z Diabla 2, který bude mít podle všeho důležitou roli také v Diablo Immortal.

Na poměry mobilní hry trvá vývoj Diablo Immortal dosti dlouhou dobu, což je příslibem přeci jen propracovaného titulu. Datum vydání zatím není známo, ale vyloučen stále není letošní rok.

Diablo Immortal – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na