Disney chystá internetovou videopůjčovnu. Bude levnější než Netflix, slibuje

Společnost Disney sedí na obrovském množství světoznámých značek. Vedle Mickey Mouse a řady dalších vlastních materiálů koupila v průběhu let také univerzum Marvel a Star Wars.

Již před časem firma oznámila, že chce tento fundus využít jako základnu streamingové služby ve stylu Netflixu. Šéf Disney, Bob Iger, se nyní rozpovídal o cenové politice chystané služby a prozradil, že internetová videopůjčovna od Disneyho bude rozhodně levnější než hlavní hráč na trhu, kterým je právě Netflix. “Naším plánem je se cenově usadit výrazně pod Netflixem. Má to souvislost s tím, že nemáme tolik obsahu,” uvedl Bob Iger.

Hrozba exkluzivního obsahu

To ale neznamená, že nízká cena potrvá navždy. Jakmile dojde k navýšení porce obsahu, dojde podle Igera pravděpodobně i ke zvýšení ceny. Ostatně, Netflix nedávno ceny také zvyšoval.

Je však otázkou, zda je taková fragmentace trhu se streamingovými službami pro zákazníky žádoucí. Jakmile totiž Disney svůj projekt v roce 2019 spustí, dá se očekávat, že z Netflixu zmizí obsah pod značkami Star Wars, Marvel a Pixar, který bude exkluzivně k dispozici pouze u Disneyho.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na