Disney je nespokojeno s hrami od Electronic Arts. Licenci na Star Wars chce udělit konkurenci

Star Wars: Battlefront 2 a jeho mikrotransakce se v loňském roce staly takovou kauzou, že to neublížilo jen samotné hře, ale ve vidění společnosti Disney také celé značce Star Wars. Podle magazínu Cinelinx proto Disney chce licenci udělit jiné společnosti než Electronic Arts. V úvahu připadá Activision a Ubisoft.

Nejde přitom jen o aféru s mikrotransakcemi, ta je jen vrcholem ledovce. Podle společnosti Disney nejsou hry na motivy Star Wars v takovém stavu, v jakém by si zasloužily být. Z několika zdrojů zaznívá, že Disney vede aktivní rozhovory právě s firmami Activision a Ubisoft.

Chabá produkce

Disney už v minulosti vyjádřilo nespokojenost s tím, jak EA se značkou Star Wars zachází. O to, že ze Star Wars: Battlefront 2 byly mikrotransakce nakonec odstraněny, se měl zasloužit právě prezident Disney. V té době se totiž také rozbíhala debata, zda takzvané lootboxy nejsou hazardem. Star Wars je přitom značkou pro celou rodinu a Disney v žádném případě nechce, aby se dostala do špatného světla.

Vzhledem k tomu, že o smlouvě mezi EA a Disney nejsou známy bližší informace, není jasné ani to, za jakých podmínek je možné ji vypovědět. Je ale možné, že je v ní uveden například počet her, které má EA za určité časové období vydat.

V rámci této licence přitom Electronic Arts připravilo zatím jen dva tituly – Star Wars: Battlefront a Star Wars: Battlefront 2. Kritika druhého dílu je jasná a ani první fanoušky úplně nepřesvědčil, protože neobsahoval singleplayerovou kampaň. Další Star Wars hra, na které pracuje studio Respawn Entertainment, vyjde nejdříve v roce 2019.

Zatímco Disney tvoří jeden Star Wars film za druhým, EA v tomto ohledu vypadá jako líný moloch, který se k pořádnému využití lukrativní značky vůbec nemá, a když, tak pokazí na co sáhne.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Juvialu
Host
Juvialu

No to si pomůžou. Teď si všichni zapneme ty Multiplayer hry od Ubisoftu…. ty co tak hrozně žijí i rok po vydání. Tak nějak si myslím, že Ubisoft se o své hry nestará. Activision už je trochu lepší, přinejmenším jsou to živé hry i po desítkách let, ale ta péče taky nic závratného. Ale určitě lepší než židi z EA. Uvidíme…

Petr
Host
Petr

Hlavně, že fungující studio LucasArts, které vydávalo výborné tituly, EA spolknulo a zlikvidovalo (jako spoustu dalších skvělých studií). Kdyby Disney dal dohromady původní tým, dal jim finance a volnou ruku, mohly vzniknout skvělé kousky. Zatím to budou cpát jiným líným molochům.

Nomad
Host
Nomad

LucasArts nespolklo EA, byla to herní divize LucasFilmu, kterou zrušil právě Disney poté, co LucasFilm koupil a to bez ohledu na zajímavě vypadající Star Wars 1313. A stejně tak to bylo právě právě LucasArts, které si do té doby drželo licenci na hry ze světa Star Wars pro sebe a jen výjimečně ji udělovalo dalším studiím, což byl důvod, proč roky před jeho zrušením nevyšla skoro žádná hra z tohoto světa. Na jednu stranu to tedy byla škoda, že studio zaniklo, na druhou stranu vznikla alespoň naděje na více nových her. Na každý pád za to nemohlo EA.