Dočká se Kingdom Come: Deliverance českého dabingu? Vyloučeno to není, ale bude to trvat

Jednou z velkých výtek, kterou na adresu aktuálního herního hitu Kingdom Come: Deliverance směřují tuzemští hráči, je absence českého dabingu. Mnoho z nich má pocit, že tak velká česká hra by si ho zkrátka zasloužila, obzvlášť když to byli z velké části čeští fanoušci, kdo titul podpořili v kampani na Kickstarteru.

Hlavní designér hry Daniel Vávra se v několika rozhovorech, které absolvoval bezprostředně po vydání hry, k tomuto problému obšírně vyjádřil. Předně zdůraznil, že hra má 110 hodin mluveného slova, což je obrovská porce. Mimochodem, česky mluvící Mafia měla desetkrát méně. Anglický dabing si přitom Vávra a další členové týmu Warhorse režírovali sami.

Český dabing Kingdom Come: Deliverance by byl náročný projekt

Pokud by měl vzniknout český dabing, Vávra by se ho opět sám nejraději chopil, protože má za to, že sám dokáže nejlépe rozhodnout, co hra v tomto směru potřebuje. Jenže to by znamenalo obrovskou porci práce. Dokonce zdůraznil, že je to spíše časová náročnost celé věci, nikoliv ani tak samotné finanční náklady, co českému dabingu Kingdom Come: Deliverance brání. Podle slov hlavního tvůrce by si český dabing vyžádal čtvrt až půlrok práce. Jenže v tomto čase by se všichni zúčastnění, což bylo včetně Vávry pět osob, nemohli věnovat ničemu jinému, například přídavkům pro Kingdom Come: Deliverance nebo vývoji dalšího titulu.

Daniel Vávra však český dabing apriorně nevyloučil. Sám by ho ve hře moc rád viděl a s myšlenkou na jeho tvorbu si stále pohrává. Pokud by se nakonec přeci jen realizoval, zřejmě by na něm nakonec pracovali externisté podle nějakého přesného zadání. Oficiálně potvrzeno však stále nic není, ale pokud bude Kingdom Come: Deliverance mít takový komerční úspěch, jak to zatím vypadá, mohli bychom se ho nakonec přeci jen dočkat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na