Dočkáme se někdy dalšího Deus Ex? Série žije, ale chybí jí komerční potenciál

Hry ze série Deus Ex patřily v drtivé většině k nebývale povedeným dílům z hlediska příběhu i komplexnosti herních mechanismů. A platilo to i pro dva novodobé zástupce, tedy Deus Ex: Human Revolution a Deus Ex: Mankind Divided.

Co však série nikdy úplně nedokázala, to je trhání prodejních rekordů. Ne snad, že by se Deus Ex prodával špatně, ale nikdy nedosahoval takových komerčních úspěchů jako jiné slavné herní značky. To dříve nebyl tak velký problém, protože náklady na vývoj se i tak hravě zaplatily. Jenže s tím, jak začaly být herní produkce nákladnější, se z toho problém stal. A také vydavatel Square Enix konstatoval, že Deus Ex: Mankind Divided tak docela nenaplnil komerční očekávání do něj vkládaná.

Překážkou jsou obrovské náklady na vývoj

Vývojářské studio Eidos Montreal, které má značku Deus Ex na starosti, mimo jiné aktuálně vyvíjí také titul Shadow of the Tomb Raider. Šéf studia David Anfossi přitom prozradil, že vývoj této hry stojí více než 100 milionů dolarů. Nový Deus Ex by jistě stál podobnou částku.

Nepřekvapí tedy, že se Eidos Montreal věnuje lukrativnějším podnikům. “Samozřejmě, Deus Ex je stále značkou našeho studia. Všichni ji máme moc rádi, ale nemůžeme dělat všechno najednou, rozumíte? V první řadě máme Shadow of the Tomb Raider, potom spolupracujeme s Crystal Dynamics na The Avengers a ještě máme ve vývoji třetí hru,” řekl David Anfossi.

Velcí vydavatelé se pochopitelně musí chovat podle tržních pravidel, na což zase tlačí jejich akcionáři. Nelze se tedy divit tomu, že upřednostňují značky s vyšším komerčním potenciálem než má aktuálně Deus Ex. Zároveň ale doufáme, že čas na další díl série přijde co nejdříve.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na