Dokončení Black Mesa se opět odkládá. Jde o remake Half-Life

Už pět let pracují autoři z nezávislého vývojářského studia Crowbar Collective na remaku původního Half-Life z roku 1998. Nese jméno Black Mesa a má legendární hru uvést do moderního věku v pěkném grafickém kabátku. Projekt je tak rozsáhlý, že se z něj stala samostatná hra, kterou si v předběžném přístupu můžete koupit na Steamu.

Vývoj se bohužel táhne dlouhou dobu a hra stále není dokončená. Stále schází mimozemské úrovně ze světa Xen, do kterých se v originální hře dostanete v její druhé polovině. Jen letos tyto chybějící úrovně měly vyjít dvakrát – nejprve v létě, pak na konci roku. Teď ale tvůrci oznámili, že to tento rok zkrátka nestihnou.

Datum vydání neznámé

Autoři Black Mesa se za zpoždění fanouškům omlouvají. Xen levely jsou podle nich výrazně komplikovanější než to na první pohled vypadalo a vyžádají si tak další práci. Další termín už pro jistotu stanoven nebyl, bylo by ale překvapivé, kdyby autoři stihli první kvartál příštího roku.

V prosinci by se ale Black Mesa měla každopádně dočkat velkého updatu, který by jí měl vylepšit především po technologické stránce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na