Důvodem odkladu Cyberpunku 2077 měl být příliš slabý Xbox One

Minulý týden zasáhla herní svět bomba v podobě odkladu Cyberpunku 2077, na jehož dubnové vydání se mnoho hráčů už horečnatě připravovalo a v práci si zamlouvalo dovolenou. Jenže polský CD Projekt uvedl, že na hře je ještě dost práce a musí ji tak odložit až na září.

Původně se mělo za to, že tento čas potřebuje především k odstranění nejrůznějších chyb ve hře, která bude opět velmi objemná. Podle polského insidera Boryse Niespielaka, který má kontakty u vývojářů, ale aktuálně hlavní problém představuje současná generace konzolí. V jednom ze svých podcastů uvedl, že komplikace způsobuje především nízký výkon původního Xboxu One. Zážitek z hraní Cyberpunku 2077 je na něm údajně “extrémně neuspokojivý”.

Autoři podle všeho do poslední chvíle věřili, že tento problém dokážou odstranit, ale dopředu si leden 2020 zvolili jako termín, kdy se budou muset rozhodnout. Když se do té doby tato záležitost nepodaří vyřešit, budou muset hru odložit. A tak se také stalo.

Podobnou věc už musel CD Projekt řešit v případě Zaklínače 3, kterého před vydáním postihl viditelný grafický downgrade. Je dost pravděpodobné, že bez něj se neobejde ani Cyberpunk 2077. Zároveň ale musí být proveden citlivě, aby hra vypadala přinejmenším na první pohled atraktivně, což není vždy jednoduché. U tak velké hry je omezená výkonnost konzolí vždy úzkým hrdlem a tentokrát, kdy Cyberpunk 2077 bude pravděpodobně poslední velkou hrou pro tuto generaci, jež je na trhu už mnoho let, to platí dvojnásob.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 4.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Patres
Host
Patres

Proc to taky jednou nemuze byt casova exluzivita jen pro pc,tak jako vznikaji nektere hry na konzole?! Opet se kvuli slabemu vykonu konzoli bude ubirat na graficke strance. Pc hraci vostrohaj jen aby si to konzolisti mohli zahrat. To uz je skoro diskriminace. K nas*ani