Vydání Cyberpunk 2077 se posouvá na září

Vydání Cyberpunk 2077, jedné z nejočekávanějších her letošního roku od tvůrců série Zaklínač, bylo odloženo. Hra měla vyjít již na jaře letošního roku, vývojáři ze studia CD Project Red však dnes zveřejnili tiskovou zprávu, v níž informují o odkladu data vydání na 17. září. Jako hlavní důvod uvádějí, že potřebují získat více času na to hru dostatečně odladit, což jim nemůžeme v žádném případě mít za zlé. Vzhledem k tomu, jak moc je dění okolo titulu sledováno, si tvůri zkrátka nemohou dovolit vypustit do světa rozbitou hru, jako se to podařilo například českým Warhorse s jejich Kingdom Come.

Vývojáři v oficiálním vyjádření píší následující: „Hra se aktuálně kompletně dokončena a je možné jí dohrát. Stále nás však čeká spousta práce. Město, v němž se odehrává, je obrovské – plné obsahu a příběhů. Vzhledem ke komplexnosti a složitosti toho všeho budeme potřebovat více času na odladění detailů. Chceme, aby byl Cyberpunk 2077 naším největším úspěchem a odložením data vydání získáme cenný čas, který potřebujeme, aby byla hra dokonalá.“

Cyberpunk 2077 vyjde ve verzích pro PC, PS4 a XOne. Je nepravděpodobné, že by se tvůrci rozhodli nový podzimní termín vydání ještě více posunout. Již aktuální nové datum je nebezpečně blízko termínu, kdy trh vezme útokem nová generace konzolí a je otázkou, jak to v případě Cyberpunku bude se zpětnou kompatibilitou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na