EA chce z nového Battlefieldu vytvořit další Playerunknown’s Battlegrounds

Podle šéfa Andrewa Wilsona aktuálně společnost Electronic Arts zkoumá gigantický úspěch Playerunknown’s Battlegrounds a přemýšlí, jak by ho mohla využít ve svůj prospěch. Wilsonovi se líbí především napojení na e-sport, které dokáže neuvěřitelným způsobem vázat komunitu a přimět ke hraní nebo sledování lidi, kteří s hrami nikdy neměli žádné zkušenosti.

PUBG je pro EA momentálně vzorem co do inovací a hlavních herních mechanismů spojených s battle royale módem, který využívá třeba také Fortnite: Battle Royale. “Jednoznačně je to mód, který zajímá celosvětovou obec hráčů stříleček a který nabízejí jedny z aktuálně nejlepších akcí na trhu. Od nás se tak dá očekávat, že budeme přemýšlet o nových a inovativních způsobech hraní,” uvedl Andrew Wilson.

PUBG jako vzor ziskovosti pro Battlefield

To ještě neznamená, že příští Battlefield bude klonem Playerunknown’s Battlegrounds, ale podle Wilsona tým stojící za touto sérií hledá nové možnosti včetně jádrové hratelnosti a designu map.

Je jedině logické, že se Electronic Arts coby společnost kotovaná na burze a orientovaná na zisk, snaží nějak svézt na vlně zájmu o battle royale hry, když PUBG za pouhých 8 měsíců zaznamenala příjmy ve výši 712 milionů dolarů. Takovou továrnu na peníze by si přál každý.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na