Everspace 2 hrozí, že nevybere 11 milionů. Konkurenční Star Citizen získal 5,5 miliardy

Zdálo se téměř jisté, že chystaná vesmírná akce Everspace 2 na Kickstarteru vybere požadovaných 500 000 USD. Ale tři dny před ukončením kampaně to naopak vypadá, že cíl nesplní vůbec, nebo jen s velkými obtížemi. Stále totiž chybí více než 100 000 dolarů. Suma z Kickstarteru je přitom pro autory jakýmsi zeleným světlem, že mají pokračovat ve vývoji. Pokud by se nepodařila vybrat, je osud projektu nejistý.

Herní průmysl tak opět ukazuje svůj temný smysl pro humor. Zatímco snaživí autoři Everspace 2 si řekli o peníze až poté, co na letošním Gamescomu ukázali první hratelnou verzi hry, která navíc vypadala velmi dobře a stala se příslibem jakéhosi nástupce legendárního Freelanceru, tvůrci konkurenčního projektu Star Citizen o peníze požádali ve chvíli, kdy nic hotového neměli, a přesto vybrali obrovské sumy. K dnešnímu dni 240 milionů dolarů, tedy přibližně 5,5 miliardy korun. Srovnejte to s jedenácti miliony, o které požádali tvůrci Everspace 2.

Everspace 2 rozhodně nechce být tak rozsáhlým projektem jako Star Citizen, na druhé straně ale tvůrci realisticky počítali s vydáním v roce 2021. Je otázkou, zda bude vývoj pokračovat, pokud se prostředky nepodaří vybrat. Další možností studia Rockfish Games je najít investora či vydavatele.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
funboy
Host

Problém je v tom, že naslibovali realistické cíle, kdyby slíbili nekonečný vesmír, s možností dobývat planety, obchodovat, vyrábět lodě a to vše online s dalšími hráči, tak jsou teď v balíku 😀 Zatímco Robert Industry naslibovali hory doly, aniž by k tomu měli odpovídající engine a technologie 😀