Fallout 76 umožní bojovat proti ostatním hráčům. Kdo ale zabije nevinného, stane se hledaným vrahem

Fallout 76 v sobě kombinuje různé styly hraní. Obsahovat tak bude jak PvE (boj proti umělé inteligenci), tak PvP (boj hráčů proti hráčům). To mezi fanouškovskou komunitou spustilo alarm v obavách před takzvanými “griefery”, tedy hráči na vysokých úrovních, kteří se baví tím, že pobíhají po světě a zabíjejí méně zkušené jedince s cílem zkazit jim zábavu z hraní. Autoři se nyní k celé problematice vyjádřili a upřesnili, jak přesně bude PvP fungovat.

V první řadě nebude možné jednoduše někoho zabít z úkrytu nebo velké vzdálenosti. První výstřel způsobí jen minimum škod a bude představovat spíše něco jako výzvu k boji. Teprve když se boje budete dále účastnit a přiblížíte se k protihráči, začnete na ostro.

Pomsta bude sladká

Hráči, kteří si troufnou na zkušenější charaktery se pak mohou těšit na zajímavější odměnu. Pakliže budete poraženi, můžete se těšit na dvojitou odměnu za předpokladu, že se vyrazíte pomstít a dotyčného přemůžete. To by mělo PvP bojům ve Falloutu 76 propůjčit napínavou dynamiku.

Střetnutí s jinými hráči by ve Falloutu 76 měla být velmi důležitá, protože nikdy nevíte, co vás bude čekat. Setkávání s ostatními tak do značné míry nahrazuje běžný příběh, protože Fallout 76 neobsahuje žádné NPC postavy a tím pádem ani dialogy psané tvůrci z Bethesdy. Bavit se můžete prostřednictvím voice-chatu v rámci vlastního týmu, ale také s hráči v blízkosti.

Fallout 76 - screenshoty
« 1 z 33 »

Kazisvěti se stanou lovnou zvěří

Ale co se stane, když nebudete mít na PvP zkrátka náladu? Také pro to mají tvůrci Falloutu 76 řešení. Ze systému se sice nemůžete zcela vymanit, ale můžete se zdráhat, a to tak, že nevystřelíte zpět. Potom váš přemožitel nedostane žádnou odměnu, ba právě naopak. Bude označen jako vrah a v podobě červené hvězdy se objeví všem hráčům na mapě. Obratem nastane hon, protože přemožení vraha přinese hezkou odměnou, kterou navíc dotyčný musí zaplatit z vlastní kapsy.

Musíme přiznat, že takto na papíře jde o velmi elegantní řešení, které z “idiot” kazících hru ostatním dělá zajímavý herní prvek. Bude dokonce možné nastavit vlastní zbraně na pacifistický mód, který znemožní pálit do ostatních hráčů. Tím bude znemožněno, aby “kaziči” skákali před vaše hlavně, když se budete zaobírat PvE bojem.

Fallout 76 vychází 14. listopadu 2018, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
anoy
Host
anoy

běžný příběh, protože Fallout 76 neobsahuje žádné NPC postavy a tím pádem ani dialogy psané tvůrci z Bethesdy. tak proč to vůbec hrát

Martin.K.
Host
Martin.K.

Zní to zajímavě uvidíme v reálu jak se to Bethesdě podaří vyladit. Neb na FO 76 se těším jak malé děcko.