Vězeňský survival SCUM vstupuje do předběžného přístupu. Chystá představit dosud nevídanou možnost personalizace postavy

Vývojářská studia Gamempires a Croteam pracují na jednom z aktuálně nejzajímavějších survivalových titulů. SCUM vsadí až 64 hráčů na vězeňský ostrov, kde nejde o nic jiného než prosté přežití a útěk. Hra vstoupí 29. srpna do fáze předběžného přístupu na Steamu. Pak se hráči budou moct přesvědčit o ambiciózní hloubce hry. Autoři podle vlastního vyjádření plánují “dosud nevídané možnosti personalizace postavy, kontroly a pokroku ve hře.

K dlouhodobému přežití vám budou nápomocné ultimativní zbraně. O stavu vašeho borce vám potom SCUM bude podávat zprávu prostřednictvím celé řady statistik. Hledět bude třeba na jeho tělesnou teplotu, váhu, zuby, zásobení vitamíny nebo třeba trávení. Kromě toho budete muset dbát také na další parametry, které spolu souvisejí.

Postava bude taková, jak s ní budete nakládat

Kupříkladu charaktery s nadváhou disponují omezenou výdrží, potřebují ale také méně potravy, dokud mají zásoby tělesného tuku. Podvyživeným hráčům se budou třást ruce a budou tak mít problém zamířit. Kdo bude mít zase špatné zuby, tomu se má špatně jíst, tedy za předpokladu, že zrovna nebude konzumovat kaši. Vaše činy tak budou mít přímé důsledky na hratelnost. Je však otázkou, kolik toho bude do SCUM integrováno už v rámci předběžného přístupu.

SCUM - screenshoty
« 1 z 18 »

Autoři každopádně plánují, že budou SCUM v Early Accessu postupně rozšiřovat o nové funkce a prvky. Postupně přibudou například PvP výzvy, stejně jako integrace zombíků.

Pro začátek předběžného přístupu autoři slibují, že hráči budou moct objevovat ostrov a personalizovat své postavy. Budou také moct spolupracovat s dalšími hráči a prozkoumávat divočinu. Na začátek však není v plánu takzvaný “high-level” obsah, tedy výzvy pro postavy na vysokých úrovních. Později bude následovat také propracovanější bojový systém, příběhové mise, stejně jako do detailu navržená personalizace.

Podle vydavatele Devolver Digital zůstane SCUM ve fázi předběžného přístupu přinejmenším rok. Hotová verze tak nevyjde dříve než v roce 2019.

SCUM – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Arnošt vole
Host
Arnošt vole

Nevím ale já hraju PC hry abych nemusel takový Pí***iny řešit 😀 Pozor v GTA 6 si budete muset platit zdravotní pojištění, když si ho nebudete platit tak když vás zabijí tak vám příjde domů účet který je třeba uhradit, tím že si zajdete do pojišťovny a vyjede vám lísteček s číslem a počkáte si na svoje číslo, až bude půjdete si k paní a začnete projednávat váš problém, ale pozor musíte mít občanku a průkaz zdravotního pojištění, pak s tím budete muset na Magistrát Města nebo okresní soud, no a pak je čekaci lhůta 30 dnů takže 30 dnů… Číst vice »