Fallout 76 v dalším průšvihu. Sběratelské helmy plesniví a ohrožují zdraví

Společnost Chronicle Collectibles stahuje z oběhu exkluzivní helmy s tematikou Falloutu 76, jež byly distribuovány v rámci speciální edice hry prodávané obchodem GameStop. Ukázalo se totiž, že takzvaná T-51b Power Armor Helmet je náchylná k plesnivění.

Americká komise pro kontrolu bezpečnosti spotřebitelských produktů vydala prohlášení, aby bylo staženo všech “přibližně 20 000” kusů helem. “Látkový vnitřek helmy je náchylný ke vzniku plísně, což vede k riziku infekce dýchacích cest a dalších infekcí, případně ohrožení imunitního systému, poškození plic nebo alergiím na plíseň,” stojí ve varování.

Stažení helem od zákazníků se týká pouze helem, které mají červené provedení s bílými dýchacími cestami na obou stranách. Zajímavé je, že podle společnosti Chronicle Collectibles bylo vydáno pouze 32 kusů takových helem. Všichni zákazníci už byli o situaci informováni s tím, že se mají obrátit na obchod GameStop, který jim vrátí kupní cenu edice.

Nejde tedy přímo o problém Bethesdy, jejíž Fallout 76 Power Edition, která byla dodávána rovněž s helmou, je v pořádku. Přesto na pověsti Falloutu 76 ulpěla další kaňka. Ostatně, sama nemá úplně čisté svědomí. Součástí zmíněné edice byla speciální taška, jejíž výsledná kvalita však nebyla v souladu s tím, co firma slibovala. Následně pak nechala vyrobit tašky kvalitnější, které dodala všem, kdo si na ty původní stěžovali.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na